Hypnoterapeutickým prístupom

Prišiel, nazvime ho Tomáš. Veľmi sympatický, mladý muž, ktorý sa chcel ženiť. Bol tu však háčik, a tým bola nespoľahlivá erekcia, ktorá mu bránila v plnohodnotnom sexuálnom živote. Prišla aj jeho priateľka, ktorá bola takisto veľmi sympatická. Takže sme začali na jeho probléme pracovať. Čo sa stalo? V čase tohto príbehu chlapci chodili na vojenčinu na dva roky. Niektorí už majú v tom čase skúsenosti, niektorí ich predstierajú. Náš Tomáš však nemal žiadne. V tom čase ho sex ešte neoslovoval. Na vojne však dozrel a pod vplyvom „skúseností“ svojich kamarátov sa rozhodol, že keď príde domov, prvé, čo urobí, pôjde na diskotéku a vyspí sa  s nejakým dievčaťom, nech to už má za sebou. Potom si nájde dievča, ktoré bude mať naozaj rád. Stalo sa. Prišiel čas vrátiť sa  domov a on pokračoval v svojom pláne.  Išiel na diskotéku a aby to dobre dopadlo, vypil si.

            Vieme, že v malom množstve alkohol môže znížiť úzkosť, ale vo väčšom množstve má opačný účinok a erekcia nie je spoľahlivá.

            Na diskotéke sa zoznámil s náhodným dievčaťom, s ktorým sa rozhodol pre svoj vstup do stavu muža. Keď však prišlo k momentu sexuálneho styku, zlyhal. Samozrejme,  v tom čase už bol opitý. Ostal mu veľmi zlý pocit. Povedal si, že to musí skúsiť ešte raz. Použil však ten istý scenár. Opäť si vypil. Takto to niekoľkokrát zopakoval a presvedčil seba samého, že nie je v poriadku. V terapii pochopením toho, čo sa stalo a že on nie je chlapec na jednu noc, že má iné predstavy o tom, ako majú dvaja komunikovať a rozvíjať svoj vzťah a pomocou hypnoterapie sa podarilo veľmi rýchlo jeho problém odstrániť. Svadba sa mohla konať a jeho šťastie naplniť.